Biorganik gluténmentes köleskása 200g
|
Glutén- és adalékanyagmentes, ízesítettlen bio köleskása. |
|
|
|
|
| Elérhetőség: | Raktáron |
| Várható szállítás: | 2026. május 27. |
| Szállítási díj: | 1.249 Ft |
Leírás és Paraméterek
A köles az egyik legősibb gabona, mind rost-, mind aminósavtartalma miatt érdemes beillesztenünk az étrendünkbe. Igen széles körben felhasználható. A kása készítésekor semmilyen adalékanyagot nem adunk hozzá a köleshez és nem is veszünk ki belőle semmit, tehát minden érték, amely a kölesben természetes formában megtalálható, a kásában is benne van. Így már nem csak köretként, hanem reggelire is fogyaszthatsz rostban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag gabonát!
A köles zsírtartalma valamivel magasabb, mint a többi gabonának, ezért könnyebben avasodik. Érdemes lehet felbontás után hűtve tárolni.
Elkészítés: a kását alaposan keverje el forró vízzel vagy rizsitallal. 1-2 perc után fogyasztásra kész. Használható natúr, zöldséges, gyümölcsös kásákhoz, levesek és szószok sűrítésére.
A termék erős, jellegzetes illattal bír, ami a zacskóból való kiöntés után pár perccel elillan!
Összetevők: extrudált köles (Ellenőrzött Ökológiai Gazdálkodásból).
Tárolás: Száraz, hűvös helyen tartandó!
| Tápanyagtartalom | 100 g-ban |
| Energiaérték | 1588 kJ / 383 kcal |
| Zsír | 1,3 g |
| - amelyből telített zsírsavak | <0,1 g |
| Szénhidrát | 84 g |
| - amelyből cukor | 0 g |
| Fehérje | 7,8 g |
| Só | <0,01 g |
