Naturmind karobpor 250g
| A karobport a szentjánoskenyérfa termésének magjából állítják elő, szárítással és őrléssel. Színében és állagában nagyon hasonlít a kakaóra, ezért legfőképpen ennek helyettesítésére használják. | |
|
|
|
| Elérhetőség: | Raktáron |
| Várható szállítás: | 2026. május 27. |
| Szállítási díj: | 1.249 Ft |
Leírás és Paraméterek
A kakaóval ellentétben a karobpor nem okoz problémát a házi kedvenceknél, ezért gyakran használják jutalomfalatok készítéséhez is.
Jelentőség, hatások:
A karobpor, a kakaóval ellentétben nem tartalmaz koffeint és teobromint, amelyek kellemetlen hatással lehetnek az arra érzékenyekre. A karob nem izgatja, inkább nyugtatja az emésztőrendszert, ezért hasmenés esetén segíthet a tünetek enyhítésében. A karobpor íze édesebb, mint a kakaóé.
A karobpor rosttartalma igen jelentős és zsírtartalma sokkal alacsonyabb, mint a kakaópornak, ezért fogyni vágyók inkább ezt válasszák, ha könnyű desszertet szeretnének készíteni.
A karobpor antioxidánsokat is tartalmaz, illetve fontos ásványi anyagokat, mint a kalcium, kálium, magnézium, cink. A karobpor gluténmentes.
Felhasználás: a karobpor 1:1 arányban alkalmas a kakaó helyettesítésére szinte bármilyen receptben, akár nyersen, akár hőkezelt formában.
Összetevők: karob.
Tárolás: száraz, hűvös helyen tartandó.
| Tápanyagtartalom | 100 g-ban |
| Energiaérték | 1529 kJ / 355 kcal |
| Zsír | 4 g |
| - amelyből telített zsírsavak | 1 g |
| Szénhidrát | 84,26 g |
| - amelyből cukor | 38,14 g |
| Fehérje | 4,87 g |
| Só | 0,017 g |
