Naturmind fekete szezámmag 250g
| Fekete színű szezámmag, magas zsírtartalommal. Az aromáját pirítással tovább fokozhatjuk. | |
|
|
|
| Elérhetőség: | Raktáron |
| Várható szállítás: | 2026. május 27. |
| Szállítási díj: | 1.249 Ft |
Leírás és Paraméterek
A fekete szezámmag (Sesamum indicum L) hasonlít az ismertebb fehér szezámmagra. A fekete szezámmag és a barna (arany) szezámmag nem hántolt, míg a fehér színű szezámmag hántolt. A világosabb színű szezámmagot inkább Nyugat- és Közel-Keleten használják, míg a fekete szezámmag a távol-keleten népszerűbb. A fekete és a fehér szezámmag együtt is használható, az ételek vonzó színfoltjaként.
A szezámmag származási helye valószínűleg India. A híres „Szezám tárulj“ mondás, onnan ered, hogy a szezámmag megéretten szétpattan. Afrikában a szezámmagot „benne“-nek hívják. Az elnevezést egyaránt használják magára a magra és a belőle készült olajra is. A szezámmagot több ezer éve termesztik, sőt mondják azt is, hogy amikor az istenek a világot teremtették szezámbort ittak. A fekete szezámmagnak ízletesebb és erősebb aromája van, mint a fehér vagy barna szezámmagnak. Olajtartalma magas, 40%-60% között van.
Összetevők: fekete szezámmag
Tárolás: száraz, hűvös helyen tartandó!
Fontos! A termék szóját, glutént, zellert, mustárt és szezámmagot is feldolgozó üzemben csomagolva.
Származási ország: India
| Tápanyagtartalom | 100 g-ban |
| Energiaérték | 2397 kJ / 573 kcal |
| Zsír | 49,66 g |
| - amelyből telített zsírsavak | 6,96 g |
| Szénhidrát | 23,45 g |
| - amelyből cukor | 0,3 g |
| Fehérje | 17,73 g |
| Só | 0,0275 g |
