Éden Prémium Chia Mag 500g
|
A Chia mag tartalmazza szinte az összes esszenciális aminosavat, könnyen emészthető formában. A sportolók és testépítők kiváló táplálékkiegészítője, az állati fehérjefogyasztás részleges kiváltására. |
|
|
|
|
| Elérhetőség: | Raktáron |
| Várható szállítás: | 2026. május 27. |
| Szállítási díj: | 1.249 Ft |
Leírás és Paraméterek
Mi a Chia mag?
A Chia, más néven azték zsálya, vagy latin nevén Salvia Hispanica egy a menták családjába tartozó virágos növény. Őshonos Közép- és Dél-Amerikában, ahol az aztékok alapvető élelmiszere volt a Kolumbusz előtti időkben. A Chia szó jelentése “olajos” és a Nahuatl chian szóból származik.
Felhasználása: könnyen lehet más ételekkel elegyíteni, mert az íze nem hangsúlyos és nem változtatja meg azok zamatát. Kiváló szószokhoz, vajhoz, pudinghoz, shake-hez adva. Magja darálva sütemények tésztájához is adható. A csíráztatott magok kiválóak salátákhoz, vagy szendvicsbe. Üdítő ital is készíthető belőle , ha a magokat hideg vízbe áztatjuk. A megpirított magokból nagyon finom pép készíthető, amit még forró állapotában kell vízzel felönteni, majd turmixolni.
A napi maximálisan fogyasztandó mennyiség 15g!
Allergén információ: a termék dióféléket feldolgozó üzemben készült.
Összetevők: Aztékzsálya-mag (Salvia hispanica mag).
Kiszerelés: 500g
| Átlagos tápérték | 100 g termékben |
| Energia | 1465,38 KJ / 350 Kcal |
| Zsír | 30,8 g |
| – amelyből telített zsírsavak | 3,2 g |
| Szénhidrát | 42,12 g |
| – amelyből cukrok | <0,01 g |
| Rost | 34,4 g |
| Fehérje | 16,54 g |
| Só | <0,1 g |
