BioMenü Chlorella és Spirulina algakapszula 60 db
| Immunerősítés, méregtelenítés, egyedülállóan magas tápérték, praktikus kapszulában! A két legnépszerűbb alga kombinációja egyetlen kapszulában, vitamin-, ásványi anyag- és fehérjekomplex. | |
|
|
|
| Elérhetőség: | Raktáron |
| Várható szállítás: | 2026. május 27. |
| Szállítási díj: | 1.249 Ft |
Leírás és Paraméterek
A chlorella és a spirulina egysejtű algák, amelyek édesvízi medencékben tenyésznek. Az algák gyorsan növekednek és könnyen betakaríthatók. A történelmi feljegyzések szerint a spanyol konkvisztádorok azt tapasztalták, hogy az aztékok élelmiszer-forrásként fogyasztják. Manapság még a Nemzetközi Űrállomás űrhajósai is fogyasztják.
Chlorella
A chlorella egy egysejtű kék-zöld alga, amely a szubtrópusi és trópusi vizekben tenyészik. A chlorellát szűrt, természetes vízben tenyésztik, szigorú ellenőrzés mellett. A chlorella szerves anyagokban gazdag. A chlorella sejtet kemény fal védi. Ezt a sejtfalat őrléssel törik meg. A tört sejtfal lehetővé teszi, hogy a termék tápanyagai biológiailag könnyen hasznosíthatóak legyenek.
Spirulina
A spirulina egy természetes spirál alakú kék-zöld alga. A nem szennyezett tavakból gyűjtött spirulina mikroszkopikus növény, amelyet a Dél-Kínai-tenger egyik szigetén friss vízben termesztenek. A spirulina alga a vitaminok, fehérjék és aminosavak gazdag forrása.
Összetevők: 100% bio chlorella alga (chlorella vulgaris) és 100% bio spirulina alga (spirulina platentis) por 1:1 arányú keveréke; térfogatnövelő szer: mikrokristályos cellulóz; csomósodást gátló anyag: zsírsavak mono- és digliceridjei, szilícium-dioxid; kapszulahéj: hidroxipropil-metil-cellulóz; Allergének: a természetben előforduló szulfitokat tartalmazhat
Adagolás: 1 adag naponta (10-15g).
Kiszerelés: 125 g
Tárolás: száraz, hűvös helyen, napfénytől elzárva.
| Átlagos tápérték | 100g termékben |
| Energia | 1432 kJ/343 kcal |
| Zsír | 1,3 g |
| – amelyben telített zsírsav | 0,45 g |
| – amelyben egyszeresen telítetlen zsírsav | 0,3 g |
| – amelyben többszörösen telítetlen zsírsav | 0,5 g |
| Szénhidrát | 11,8 g |
| – amelyből cukor | 0,7 g |
| Rost | 10,1 g |
| Fehérje | 65 g |
| Só | 1,6 g |
| A-vitamin | 718,5 μg |
| B2-vitamin (Riboflavin) | 0,3 mg |
| B6-vitamin | 0,35 mg |
| B12-vitamin (Kobalamin) | 29 μg |
| Foszfor | 550,0 mg |
| Cink | 1,3 mg |
| Magnézium | 132,35 mg |
| Vas | 64,35 mg |
| Króm | 22,0 μg |
